Клуб по борба „Стефан Караджа” Елхово спечели първо място на турнир по борба посветен на празника на Елхово

IMG_5311За пета поредна година в програмата за празника на Елхово бе включен турнир по борба. Състезанието се организира за пореден път от Клуб по борба „Стефан Караджа” Елхово, съвместно с община Елхово. Турнира е предназначен за подготвителни групи, деца, кадети и мъже свободен стил. Състезанието по борба бе първото официално събитие в новооткритата многофункционална спортна зала в Елхово.
В турнира участваха близо 140 състезателя от градовете – Горна Оряховица, Айтос, Средец, Ямбол, Нова Загора, Гълъбово, Раднево, Бургас, Сливен, Елхово и Одрин (Република Турция).
Организацията на турнира, както и очаквано бе на високо ниво. За съдия на турнира бе поканен професионален съдия Иван Кондев, които е реномирани съдия международна категория към ФИЛА и майстор на спорта. Страничен рефер бе дългогодишния състезател по борба и майстор на спорта Венелин Станков, а ст. треньора по борба Александър Петков бе главен секретар, председател на тепих, както и информатор в залата.
Новооткритата спортна зала бе изпълнена до краен предел с много деца, родители, приятели, любители на този спорт от град Елхово, които подкрепяха своите любимци неуморно в продължение на близо 11 часа.
В отборното класиране на първо място се класира отбора от Елхово, на второ място се класира отбора на град Одрин, а на трето място се класира отбора от Горна Оряховица. Индивидуална награда за най-резултатен състезател получи Хюсеин Николов, а за най-техничен състезател награда получи Георги Саракостов.
Класиране на състезателите от спортен клуб по борба „Стефан Караджа” Елхово:.